Форум Киевской школы кельтских танцев "Лугнасад"

Объявление

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Форум Киевской школы кельтских танцев "Лугнасад" » События » Ірландські короткометражки в кінотеатрі "Київ", 27-31 серпня


Ірландські короткометражки в кінотеатрі "Київ", 27-31 серпня

Сообщений 1 страница 16 из 16

1

Киянам покажуть ірландські короткометражки

       
"IrishFest" - можливість дізнатись про Ірландію більше

--------------------------------------------------------------------------------
З 26 по 31 серпня у столичному кінотеатрі "Київ" пройде фестиваль ірландського короткометражного кіно "IrishFest". Київські глядачі матимуть можливість не тільки більше дізнатися про кіно Ірландії, але і про культуру цієї країни, її традиціяї і особливості погляду на світ її жителів.

В програмі фесту - п’ять тематичних короткометражних збірок:

Original Irish (92’)
Програма короткометражних фільмів ірландською мовою стає не тільки джерелом задоволення від перегляду але й матеріалом для цікавого лінгво-культурного дослідження країни де майже половина населення володіє мовою, історія якої сягає кельтських часів.

Irish Mirror (85’)
Ірландія – не суцільна зелена галявина, оточена віковічними лісами. П’ять мільонів населення, з якого половина мешкає у великих містах – чудові передумови для якісної соціальної критики. Позосталі галявини легко перетворюються на чудове тло для анімаційних робіт.

Irish Joke (81’)
Чудова нагода відкрити досі незвіданий гумористичний потенціал меленької острівної країни, що якимось дивним чином опинилася не поблизу Ямайки, а загубилася десь у північних морях. Коротка форма чи не найкраще відповідає традиційній лаконічності анекдота, а святий Патрік, що вже достеменно встановлено у пабі за рогом - дуже веселий хлопець.

Experimentally Irish (93’)
Ірландське експериментальне кіно - плацдарм пошуку нової кіномови, смілива робота з формою та унікальний погляд на оточуючий світ. Це – як Гіннес з лимоном та льодом під яскравим коктейльним зонтиком. Це – ваш власний крок у провалля, де пару секунд тому щез Білий кролик.

Sex’n’Irish (100’)
Назва програми говорить сама за себе. Звичайно, вся багатогранність взаємовідносин між чоловіком та жінкою не може бути укладена у жалюгідні 90 хвилин екранного часу, але якщо ці 90 хвилин – це десяток різних поглядів на проблематику – це якісно змінює результат. Ви напевно отримаєте... мммм... задоволення!

2

Короткометражки можна переглянути з 27 по31 серпня о 17:40 та 19.30 в кінотеатрі Київ. Вартість 25-35 грн.

Я збираюсь сьогодні відвідати. Хотілося б і вас побачити!

Отредактировано ViShnya (28-08-2010 16:02:05)

3

!!!!!!!!!Мы можем успеть напечатать листовок/визиток и раздавать перед/после показа со словами "Приходите в школу ирландских танцев"?

4

если нам нужно много народу - я могу привести :-) выставлю на Дарударе первый пробный урок (он же у нас бесплатный?), толпа прийдет, кто-то после него останется :-)

5

а что такое Дарудар?

6

такой сайт-комьюнити, где дарят всякое. первый бесплатный урок можно опубликовать как дар

7

Я вже вчора побувала на експериментальному ірл.кіно. Важко сказати,що сподобалось. Від "Взмаха крыла бабочки" я ледь не вибухнула від злості! "Обвал"- півфільма спостерігала як стільці з неба літають і будинки у морі плавають. Від "Змій" мене аж стошнило. Можливо, це я якась не така, алея намагалась знайти смисл, якого там мабуть важко знайти. Короче ірл.культури на експерементальному кіно я не побачила. Думаю, що варто відвідати Original Irish.

Якщо хтось піде на Sex’n’Irish. То напишіть тут, як воно! Все відверто показують чи скромно про любов?!

8

А ось  РОЗКЛАД короткометражок:

28.08.10     17.40. Original Irish -25 грн, 92 хв
                  19.30. Документальне та анімаційне кіно Irish Mirror - 35 грн. 85 хв.
________________________________________________________________________

29.08.10.     17.40.Sex’n’Irish.- 25 грн. 100хв.
                  19.30. Experimentally Irish - 35грн., 92хв.
________________________________________________________________________

30.08.10.    17.40. Документальне та анімаційне кіно Irish Mirror 25 грн,85 хв.
                  19.30.Irish Joke  - 35 грн.
________________________________________________________________________

31.08.10.   17.40.Experimentally Irish -25 грн.
                 19.30.Sex’n’Irish.-35.грн.

9

Діліться враженнями, хто теж відвідав ці короткометражки. До речі, мені сподобалась музичка в залі перед початком сеансу. А іще всі фільми з субтитрами нашою мовою. Тому сміливо ідіть.

10

Привіт!
Дякую за тему! Шкода, що я тільки щойно помітила її...
На Sex’n’Irish, можливо піду. Але, Віко, якщо мова про Sex, це зовсім не означає, що буде "про любов", а тим більше скромно. Подивимось...

Йерни, Funny McTavish, ваши идеи мне нравятся. Ленчик, а - ЗА. :) Ириш, я тоже не против, но... в данном случае я, скорее, готова только организовать сами листовки, но не стоять у зала/кинотеатра и раздавать их. Мне как-то некомильфо... Листовки, правда, смогу сделать не раньше 30-го.

11

разместила :-) посмотрим, что получится

12

На Sex’n’Irish не ходила (ще), зате була на Experimentally Irish та Irish Joke.

Спрешу про Experimentally Irish.

Перед тим як поділитися своїми враженнями, хочу сказати таке.

Я не думаю, що це те кіно, яке має або може сподобатись повною мірою. Воно, швидше, "до відома", це демонстрація "іншого сприйняття" або іншого способу робити кіно. Тому це може бути цікавим, викликати здивування, роздуми або, навіть, відразу, але воно досягає своєї мети, саме коли викликає нестандартну реакцію. Мені так здається...

Віко, якщо ти не бачиш, не розумієш або не сприймаєш ідею, це не означає що ти "ненормальна", "не така" - ти просто не така, як автор, не бачиш того (так), що (як) бачить він, і це нормально, бо люди - різні. Крім того, може, автор просто не зміг правильно, якісно і доступно подати ідею. Можливо, йому взагалі було все одно, чи зрозуміють його. У будь-якому разі, навряд чи хтось зрозуміє думку автора саме так, як він її сприймає.

Взагалі-то, під час перегляду таких кінофільмів ненароком "проскакує" відчуття, що деякі з них робляться, "щоби виглядало круто", "концептуально". Мабуть, я просто теж "недоганяю" часом чогось... :)

Ось мої думки і відчуття щодо окремих фільмів.

1. Butterfly Lights - 160 секунд, у кожній з яких по 12 кадрів із шматочками листя/квітів (асоціація з крилами метеликів) - дуже красиво, але дуууууже навантажує, втомлює і, справді, здатне дуже роздратувати. Я ледь не відключилася :D Звуки природи в аудіоряді порадували, але загалом - "перебор". Ідея симпатична, хоч і не надто оригінальна, але виконання...

2. Fall. Кадри із меблями, що летять і розбиваються об асфальт, будинками, що плавають та горять (не одночасно :)) або теж розбиваються об скелі, і все це повтюрюється по черзі - справляє враження зомбування, або впертого бажання втовкмачити якусь ідею. Все без коментарів, тому, звісно, треба додумаватися самому. І ідея, яку я «вичавила» з себе, щоб хоч якось пояснити це кіно така. Ми, люди, довели світ до того, що нас очікує або черговий Всесвітній потоп, або Всесвітня пожежа (або і те, й інше разом), і єдиний «вихід» - саме падіння (руйнування) нашої цивілізації. На асьфальті, об який розбиваються меблі, так і написано – EXIT. :) Ось так оптимістичненько…

Кілька стрічок справили гарне враження, не приємне, але гарне. Вони про важкі життєві ситуації, але гарне вічуття – від того, що ідею можна було «прочитати», і вона варта того, аби бути заявленою, при цьому форма подання «порівняно традиційна».

3. Frankie. Про 15-річного хлопця, який натхненно готується стати батьком, бо його дівчина завагітніла. Він їздить із каляскою з дитиною-іграшкою, намагається ходити на курси для молодих мам (куди його не пускають), відмовляється від спілкування з придуркуватими «друзями» і уявляє, як він буде турбуватися про своє дитя, як даватиме йому найкраще. Сам хлопець із «неблагополучної» сім'ї, бідної, без батька і «нормальної» матері. Він впевнений – не буде таким, як його батько, буде гарним татом.
Але, після того як певний час стикається і, ніби, бореться із «нерозумінням», презирством бактька його дівчини і т. п., зрештою радісно іде на зустріч тим самим придуркуватим «друзям», що вихваляються обновками у чиїйсь тачці. Все, награвся. А вже майже призвичаївся до нової ролі, майже змусив повірити, що спроможний бути «гарним татом»…

4. If I Should Fall Behind. Сумна історія про тимчасовий розрив у сім'ї після смерті молодшої дочки, у якій усі винуватили батька, у тому числі і він сам. Вона втопилася у річці, коли, гуляючи, зникла з поля зору тата. Він пішов від дружини і старшого сина, і кожного дня носив у річку святу воду із церкви… Мати знайшла коханця, який почав її бити. Не витримавши більше страждань, син знаходить батька біля тієї самої річки, б'є його, і той падає у воду. Але хлопець, вчасно отямившись, рятує тата – у т. ч. душевно. Він приводить його додому, до матері…

5. Jericho. Чоловік овдовів, залишився сам. Страждаючи від втрати, не бажаючи жити, він пробує вчинити самогубство, але в цей час його «рятують» друзі дитинства – м’які іграшки, що давно були замкнені на горищі. Він зупиняється, бо йому «здається», що вони ожили.
Шизофренія.
Джеріко – маленький дивний чоловічок, що, вилізши із валізи, починає розмовляти із Чоловіком, питає, чому той сховав його і замкнув. Чоловік і радіє старій іграшці, і дивується, і… ще більше жаліє себе. Одразу ж «оживає» ще один друг дитинства. Чоловік розуміє, що вони – «несправжні», це його фантазії – і йде до лікаря. Прописані пігулки та ігнорування галюцинацій приносять певні результати, Чоловік спокійніше себе поводить, «друзі» - лише мовчки спостерігають, вони – зв’язані у прямому й переносному сенсі, вони майже зникають. Але в останній момент Чоловік не витримує, його «прориває», він поступається і примирюється з ними.
Разом вони прогулюються парком, радіють дощу, коли всі довкола починають від нього ховатися («друзі» нагадали Чоловікові, що той завжди любив дощ). Чоловік починає знову відчувати радість життя.
Одного чудового ясного дня він іде вулицею і посміхається. Один. А Джеріко вовтузиться у скрині на горищі…

Ця стрічка нагадала мені «Ігри розуму» - реальну історію математика Джона Неша, лауреата Нобелівської премії з економіки, що став шизофреніком іще навчаючись в університеті. Ще одна історія про те, як людина надломлюється, але продовжує жити, хоча змушена пристосовуватися до «друзів», що завжди поряд.

Вибачте, не втрималася від написання анотацій… :)
Сподіваюся, бодай комусь це буде цікаво.

Ще одне спостереження.

Багато народу в малесенькій залі часто реготали, коли показували "незвичайне", хоча смішного там було мало. Певно, це захисна реакція. Ми надто звикли до одноманітного, "звичайного", простого, і коли є щось, що бодай трохи виходить за звичні рамки за змістом або формою, ми лякаємося, перша реакція – відторгнення, насмішка. Хіба не ліпше спробувати знайти зміст, задум? І хоча це навряд чи вдасться, як я вже писала, думаю що сам процес вельми корисний і цікавий. ;)

13

А Irish Joke просто раджу подивитися. Гумор, місцями чорний, але зрозумілий і такий, що приносить задоволення від перегляду. Хоча не першій стрічці мене справді ледь не знудило... від жаху. Треба було запізнитися більше - хвилин на 15-20. :)
Сподобалося практично все.

14

Anastasiya
Настя, спасибо за рецензию! Может, и я, наконец-то собирусь сходить! :)

15

Пожалуйста!
Поторопись - седня ж посделний день! ;)
Кстати, может, пойдем вместе? Я все никак не попаду на Sex’n’Irish  :D

16

Но если можешь на 17.40 приехать, советую все-таки сходить на Irish Joke.


Вы здесь » Форум Киевской школы кельтских танцев "Лугнасад" » События » Ірландські короткометражки в кінотеатрі "Київ", 27-31 серпня